Rytíř temného slunce – errata

Vážení čtenáři, i přes naši úpornou snahu odchytat a odladit všechny herní a jazykové nuance se nám do prvního vydání Rytíře temného slunce vloudilo několikero chyb. Níže uvádíme jejich seznam. Pokud narazíte na jakýkoli další problém či nesrovnalost, napište nám prosím, abychom upozornili ostatní čtenáře a případný problém vyřešili v dotisku. Děkujeme za pochopení!

Errata

 1. Ze sekce 116 vede odkaz na sekci 82. Správně má vést na sekci 182.
 2. Ze sekce 125 vede odkaz na sekci 296. Správně má vést na sekci 215.
 3. V páté kapitole (a v jednom odkaze v bonusu) došlo k záměně dračího jezdce za společníka:
  1. Sekce 703, věta Pokud tvá Jezdecká dovednost dosáhla stupně dračí společník, pokračuj na 729., správně má být Pokud tvá Jezdecká dovednost dosáhla stupně dračí jezdec, pokračuj na 729.
  2. Sekce 712, věta Pokud tvá Jezdecká dovednost dosáhla stupně dračí společník, pokračuj na 729., správně má být Pokud tvá Jezdecká dovednost dosáhla stupně dračí jezdec, pokračuj na 729.
  3. Sekce 713, věta Tvá Jezdecká dovednost stoupne na dračí společník! má být správně Tvá Jezdecká dovednost stoupne na dračí jezdec!
  4. Sekce 717, věta Pokud tvá Jezdecká dovednost dosáhla stupně dračí společník, pokračuj na 775. má být správně Pokud tvá Jezdecká dovednost dosáhla stupně dračí jezdec, pokračuj na 775.
  5. Konec páté kapitoly (strana 348) Dále bylo v této kapitole možné dosáhnout druhého stupně Jezdecké dovednosti: dračí společník., správně má být Dále bylo v této kapitole možné dosáhnout druhého stupně Jezdecké dovednosti: dračí jezdec.
  6. Sekce 987, věta Jako dračí společník pokračuj na 960., správně má být Jako dračí jezdec pokračuj na 960.
  7. Sekce B10, věta Tvá Jezdecká dovednost stoupne na úroveň dračí společník!, správně má být Tvá Jezdecká dovednost stoupne na úroveň dračí jezdec!
 4. Strana 606 – pod panákem je písmeno R, správně má být písmeno P.
 5. Sekce 334 – moc úplňku se vztahuje i na obranu, správně má být …automaticky jsi obstál ve zkoušce, případně zasáhl protivníka a uspěl v obraně.
 6. Chyba v rozsahu měsíčních fází:
  1. Sekce 56, možnost Při půlměsíci či úplňku pokračuj na 3., správně má být Při půlměsíci až úplňku pokračuj na 3.
  2. Sekce 67, možnost Při půlměsíci či úplňku pokračuj na 20., správně má být Při půlměsíci až úplňku pokračuj na 20.
  3. Sekce 83, možnost Při půlměsíci či úplňku pokračuj na 25., správně má být Při půlměsíci až úplňku pokračuj na 25.
  4. Sekce 380, možnosti Při novu či čtvrti pokračuj na 430. Při půlměsíci či úplňku pokračuj na 531., správně má být Při novu či čtvrti pokračuj na 430. Při půlměsíci až úplňku pokračuj na 531.
  5. Sekce 670, možnost Při čtvrti a úplňku pokračuj na 600., správně má být Při čtvrti až úplňku pokračuj na 600.
 7. V sekci 293 je místo trup použito slovo tělo.
 8. Na stránce 101 je špatně uvedeno číslo sekce pod obrázkem, obrázek se vztahuje k sekci 219.

9 thoughts on “Rytíř temného slunce – errata

 1. Ladislav Jakša

  Errata bod 2, podbod 6 – neodpovídá. Sekce 787 není v páté kapitole a také text vůbec neodpovídá textu v této sekci.

  Reply
 2. Mira Kodrla

  Errata bod 4.
  Strana 334 – moc úplňku se vztahuje i na obranu, správně má být …automaticky jsi obstál ve zkoušce, případně zasáhl protivníka a uspěl v obraně.
  Není to sekce 334?

  Reply
  1. Jiří Reiter Post author

   Zatím je knih na trhu dostatek, takže o dotisku neuvažujeme.

   Reply
  1. Jiří Reiter Post author

   Dobrý den, správně zde má být odkaz na 215, bohužel jsme chybu přejali z orginálu, v nové páté edici (v orginále) je již opravená.

   Reply
 3. Martin

  Ahoj, myslím, že bude problém ještě v hádance v sekci D10. Bod M4 by měl být o 3 sloupce vlevo, tj. na kraji. Protože pokud je tam kde je teď, nesplníte jeden bod pro dosažení hodnosti dračí mistr. Vůbec ten bod totiž neproletíte. Řešení mám funkční, dle pravidel, „zasáhl“ v něm všechny body, které se zasáhnout mají, zeď jsem přeletěl jen 2x. Protože se píše, že jen jedno řešení je možné (lze nalézt jak to chápu), jsem přesvědčen o tom, že to mám dobře. Navíc když to dáte podle toho, jak by to mělo být, aby to dle knížky a akt. pozice bylo OK, tak se nedá funkční řešení najít. Nebo se mýlím a máte řešení, které pasuje? To bych prosil potom poslat.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *