Beowulf: Zabiják příšer

Jonathan Green

Zlatá síň Heorotu se ocitla pod temnou kletbou. Po západu slunce se do jejích útrob plíží odpůrce veselí, tyran, vrah a pronásledovatel, netvor Grendel. Dvanáct let se odvážní rytíři snažili netvora pokořit, ale neúspěšně. Až jednoho dne ke břehům dánským doplula loď se zachráncem - Beowulfem, Zabijákem příšer.

„Hoj! Slyšme zpěv o slávě Dánů, věhlasu vládců dávných věků, kdy urození muži udatně si vedli.“ Tak začíná největší fantasy příběh ze všech, staroanglická epická báseň Beowulf. Je to příběh, který fascinoval lidi po celé věky a inspiroval autory jako J. R. R. Tolkien, Seamus Heaney a Neil Gaiman.

Beowulf: Zabiják příšer, to je zbrusu nový pohled na anglosaský epos, který znovu představuje události popsané v básni v podobě dobrodružného gamebooku. V něm se proměníš ve stejnojmenného hrdinu a spolu se svými spolubojovníky vypluješ ulovit netvora Grendela a zachránit zlatou síň Heorot od strašlivé kletby. TY budeš rozhodovat, kterou cestou se vydáš, která nebezpečí vezmeš za svá a se kterými z podivných příšer se utkáš v boji.

Beowulf, Zabiják příšer!

"Vzrušující interaktivní zážitek jednoho z největších eposů všech dob.“ (Prof. Dr. Oliver M. Traxel)


Detaily vydání

Žánr:fantasy, gamebook
Autor:Jonathan Green
Formát:160 x 110 mm
Vazba:brožovaná
Překlad:Šárka Gongolová
Korektury:Lenka Kovářová
Ilustrace:Russ Nicholson
Rok:2024
ISBN:978-80-88501-08-4
Cena:499 Kč

Nepřehlédněte