Old-School Essentials (OSE) je klasická dobrodružná fantasy hra na hrdiny plná dobrodružství, nestvůr a magie.

Hra je retroklonem pravidel Basic Dungeons & Dragons (konkrétně verze Basic/Expert z roku 1981) a přináší identická pravidla, ovšem v přehledném moderním podání. Vraťte se do časů, kdy byly RPG hry ještě jednoduché, svižné a plné nebezpečí! Vyzkoušejte hru, která se mimo jiné stala předobrazem původnímu Dračímu doupěti.

100% retro pravidla, 100% moderní design!

Old-school Essentials

Jednoduchá osvědčená pravidla. Lehká intuitivní pravidla nestrhávají pozornost na sebe a přenechávají prostor společné představivosti, improvizaci a svižné akci.

Přehledné moderní provedení. Díky promyšlenému formátování a sazbě jsou pravidla snadná na naučení a příručka slouží jako přehledný referenční dokument.

Spousta obsahu do hry. 7 fantastických povolání, kompletní seznam vybavení, přes 100 klasických kouzel, víc než 200 obávaných nestvůr a přes 150 kouzelných předmětů vám vydrží na dlouhá léta dobrodružství.

Platforma pro další bastlení. Jednoduchost pravidel umožňuje snadno vyvíjet nové nestvůry, kouzla, dobrodružství, domácí pravidla, náhodné tabulky i všelijaká další rozšíření a sdílet je s ostatními.

Kompatibilní s nespočtem herních materiálů. Se hrou jsou přímo kompatibilní dobrodružství, světy a další doplňky vzniklé za desítky let herní historie, včetně mnohých současných vznikajících pod hlavičkou tzv. old-school renesance (OSR). Některé vycházejí v českém překladu spolu s hrou, další budeme překládat a vydávat později a věříme, že se do tvorby brzy zapojí i hráčská komunita.

Ukázky z knihy


ose-nahled-1.png ose-nahled-2.png ose-nahled-3.png ose-nahled-4.png

Vyzkoušejte Old-School Essentials zdarma!

Old-school Essentials

Zdarma si můžete stáhnout ukázku pravidel. Tato ilustrovaná pravidla čítající 56 stran obsahují:

  • Úvodní pravidla: Úplný úvod do hry a kompletní pravidla pro tvorbu postavy.
  • Povolání: Čtyři základní lidská povolání: bojovníka, klerika, kouzelníka a zloděje. (V plné verzi přibude ještě elf, půlčík a trpaslík).
  • Vybavení: Úplný seznam dobrodružného vybavení, zbraní a zbrojí. (V plné verzi přibudou vozidla, lodě, jezdecká zvířata, ozbrojení pomocníci, poklady a kouzelné předměty.)
  • Pravidla pro dobrodružství: Pravidla pro dobrodružství v jeskyních, setkání a boj. (V plné verzi přibudou pravidla pro dobrodružství v divočině a na moři, vzácnější herní situace a obsáhlý bestiář.)
  • Kouzla: Úplná pravidla kouzlení a seznam kouzel 1. úrovně. (V plné verzi je kouzel víc než 100.)

Old-School Essentials SRD

Kompletní překlad OSE v HTML podobě pro snadné dohledávání informací naleznete na mytago.cz/ose-srd.


vyzkoušej OSE zdarmakup knihukup ebook


Herní pomůcky

Dobrodružství

Další informace o dobrodružstvích naleznete v české databázi RPG (Díra v dubu, Síně Krvavého krále a Volokarnovy katakomby).

Dobrodružství s konverzí pro OSE

Varianty pravidel

Nová povolání

Tipy do hry

Kde to žije?


Image without description

Hry jsou od toho, aby se hrály, pojďte si společně zahrát Old-School Essentials (OSE)!