Jeden prsten – hra na hrdiny

Jeden prsten – hra na hrdiny

Hra na hrdiny ze světa Pána prstenů

Druhá edice hry na hrdiny Jeden prsten (anglicky The One Ring™ roleplaying game), zasazená do světa Pána prstenů od J. R. R. Tolkiena a navržená Francescem Nepitellem se svého času stala nejúspěšnějšími základními pravidly jakéhokoli stolního RPG na Kickstarteru, když v kampani vybrala přes 2 miliony dolarů.

Píše se rok 2965 Třetího věku a Stín se vrací. Před čtyřiadvaceti lety aliance elfů, lidí a trpaslíků porazila pod oblohou zakrytou křídly obřích netopýrů hordu skřetů a vrrků, čímž se pro Svobodné národy započal věk prosperity. Ovšem dvacet let je příliš dlouhá doba na to, aby mír vydržel, a v mnoha temných zákoutích země se stíny opět začínají prodlužovat. Stále častěji se objevují zvěsti o podivnostech dějících se za hranicemi civilizovaných krajů, a přestože většina je považuje za báchorky na strašení dětí a povídačky k táborovému ohni, čas od času dolehnou až k uším jednotlivců, kteří v nich dokážou zahlédnout střípky pravdy.

Jsou to nepokojní válečníci, zvídaví učenci nebo tuláci vždy ochotní hledat ztracené a odhalovat zapomenuté. Běžní lidé je nazývají dobrodruhy, a když se vrátí vítězní, oslavují je jako hrdiny. Zato když selžou, na jejich jména si nikdo ani nevzpomene.

Představujeme Jeden prsten, hru na hrdiny založenou na knihách Hobit a Pán prstenů, dvou výjimečných beletristických dílech od milovaného spisovatele a uznávaného akademika Johna Ronalda Reuela Tolkiena. V těchto knihách seznámil Tolkien čtenáře se svým největším výtvorem, světem Středozemě, mytickou zemí ze vzdálené minulosti. Jeden prsten umožňuje hráčům zažít Středozem na vlastní kůži – cestovat krajinou, odhalovat náznaky vypovídající o návratu Stínu a třeba i sehrát roli v boji proti Nepříteli…

Druhá edice hry Jeden prsten přináší aktualizovaná a revidovaná pravidla, nový vizuální styl a zaměření na zemi Eriador – osamělé končiny západně od Mlžných hor. Hlavními vlastnostmi hry jsou:

  • Pravidla pro cestování po zemi (Cesta), boj s hrůzostrašnými nepřáteli (Boj) i setkání s osobnostmi Středozemě (Rada).
  • Pro vypravěče důkladné rady, jak Středozemi vdechnout život, včetně pravidel pro kouzelné poklady, Stín a Oko Mordoru.
  • Podrobné informace o šesti mecenáších – jedincích, kteří sponzorují dobrodružství hráčských hrdinů –, včetně Bilba Pytlíka nebo Gandalfa Šedého.
  • Bestiář obsahující rozmanité protivníky, od mrzkých loupežníků a skřetích vojáků až po nestvůrné jeskynní zlobry nebo mohylové přízraky.
  • Pravidla pro tvorbu vlastních Bezejmenných – nepoznatelných bytostí z temných zákoutí světa.
  • Kompletní dobrodružství Hvězda z mlh, obsahující další pomoc pro začínající vypravěče v podobě rad rozesetých v textu.

Detaily vydání

Žánr:fantasy
Rok:2024

Nepřehlédněte