Kouzlem a mečem

Jiří Reiter, Jason Morningstar

Vraťte se zpátky ke kořenům hraní, staňte se hrdiny, kteří vládnou kouzlem a mečem!

  • stručná jednoduchá pravidla
  • krátká herní příprava
  • vše potřebné ke hře v kapesním vydání

Přicházíte na rozcestí. Na chvíli zastavíte, abyste vydechli a rozhodli se, kudy dál. "Někde jsme museli špatně odbočit" zakleje Puštík, hbitý zvěd s kápí staženou do čela, a dál v mihotavém světle mhouří oči nad kusem ohořelého pergamenu s mapou. Náhle vzhlédne a varovně přiloží prst k ústům. Někde z chodeb za vámi zaslechnete hrubé hlučné hlasy – ostrou hrdelní řeč skřetů...

Kouzlem a mečem je fantasy hra na hrdiny, která, jak již název vypovídá, představuje žánr sword and sorcery v jeho nejryzejší formě. Hra je specifická svou kompaktností, jednoduchými pravidly a snadnou přípravou. Potěší všechny milovníky "old school" hraní a ideální je též pro rolovými hrami nedotčené hráče. Autorským záměrem je hra, která umožní snadno odehrát oblíbená dobrodružství prošpikovaná souboji se skřety a kostlivci, kouzlením, loupením a nástrahami podzemních labyrintů, to vše s naprostým minimem pravidel.

Herní systém vychází z populárního minimalistického rpg Dungeon Squad Jasona Morningstara. Přestože je rozšířený a upravený, zachovává si v Kouzlem a mečem podobnou míru abstrakce jako předloha. Ve hře neexistují klasická povolání, každá postava může kouzlit, střílet z luku nebo třebas bojovat s mečem. Můžete si tak vytvořit postavu, která bude nejlépe odpovídat vašemu oblíbenému stylu hraní. Postavy samotné však nejsou hlavním těžištěm hry - největší důraz je totiž kladen na samotné hráče, kteří se mohou díky volnosti systému se svými postavami pokoušet prakticky o cokoli. Množství hádanek, úkolů a nástrah tak mohou hráči překonat díky svému důvtipu a nápaditosti, aniž by potřebovali mít desítky speciálních schopností a dovedností.

První vydání hry vyšlo v roce 2010 jako krabička formátu A6 obsahující pravidla hry, sérii tří dobrodružství a předpřipravené postavy pro okamžité hraní. Dále jsou v boxu figurky postav a nepřátel a sada ozdobných stylových kostek.

Ke stažení

Deník postavy - deník pro vaši postavu v pdf (32 kb)
Deník postavy A4 - deník pro vaši postavu v pdf (63 kb)

Odkazy

stránky na facebooku
diskuze na rpgforu
diskuze na D20
fanouškovské stránky


Detaily vydání

Žánr:fantasy, RPG
Autor:Jiří Reiter, Jason Morningstar
Formát:140 x 100 mm
Vazba:krabička, brožovaná
Redakce:Jiří Reiter
Obálka:Ondřej Hanzlík
Ilustrace:Ondřej Hanzlík
Rok:2010
Cena:299 Kč
Web:http://kam.mytago.cz

Nepřehlédněte