Volokarnovy katakomby

Gabor Lux

Nedávno se ve stísněných putykách a mezi vinnými stánky Arak Brannie roznesla zpráva, že u severních břehů ostrova – kde se mezi houževnatými křovinami, háji olivovníků a tklivými rozvalinami zašlých časů pohybují už jen pasáčci se svými ovcemi – byli spatřeni orkové. A tak znepokojení patricijové z městské Rady nechali okamžitě vyhlásit, že kdo orky vystrnadí, tomu bude dovoleno ponechat si jejich poklady. A když se k lupu připletou i starodávné mince z dávných hrobek? Nepříjemné otázky ohledně takovýchto podružností tentokrát nikdo klást nebude…

Volokarnovy katakomby jsou dobrodružství pro postavy na 1. až 3. úrovni ve hře Old-school Essentials. Jedná se o jeskyni (dungeon) představující komplex pohřebišť, do kterého pronikli orčí pašeráci a jiné živly, situovaný do prostředí se středomořským laděním.

Dobrodružství si klade za cíl demonstrovat principy tvorby jeskyní popsané v OSE, používá tedy náhodné generování, výchozí nepřátele, poklady a kouzelné předměty ze základní příručky... a ukazuje, jak je možné spojit je ve funkční celek. Zároveň slouží jako „školicí“ dobrodružství pro nové hráče, které ovšem nijak nešetří. Naopak má přesně v duchu oldschoolového stylu hry nekompromisní obtížnost – ale zároveň nabízí vysoké odměny. Hráči si tak rychle osvojí, že k úspěchu jim pomůže jedině bystré uvažování a chytrá taktika.

  • Jeskyně o 52 lokacích popsaných přehledným odrážkovým formátem
  • Bonusový dvoustránkový dodatek představující kupecké město Arrak Brania a miniaturní hexovou mapu přilehlého pobřeží s několika zvěstmi, které může sudí využít pro přípravu dalších dobrodružství.

Odkazy


Detaily vydání

Žánr:RPG, fantasy
Autor:Gabor Lux
Vazba:sponkovaná
Překlad:Jiří „Markus“ Petrů
Redakce:Petr „Pan Bača“ Libosvár
Ilustrace:Stefan Poag a zesnulí viktoriáni
Počet stran:20
Rok:2022
ISBN:978-80-87761-96-0
Cena:99 Kč
Web:https://www.mytago.cz/ose

Nepřehlédněte