Jeden prsten

Roleplaying ve světě Pána prstenů.

 Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže.

Nová edice RPG hry The One Ring ze světa Pána prstenů J. R. R. Tolkiena navržená Francescem Nepitellem. Hra se stala nejúspěšnější stolní RPG hrou financovanou na Kickstarteru (vybrala více než 2 miliony dolarů).

kup hru


Píše se rok 2965 Třetího věku a Stín se vrací. Před čtyřiadvaceti lety porazila aliance elfů, lidí a trpaslíků hordu skřetů a divokých vrrků pod oblohou potemnělou obřími netopýry a zahájila tak novou éru prosperity svobodných národů. Dvacet let je však dlouhá doba na to, aby mír vydržel, a v mnoha temných koutech země se opět prodlužuje stín. Stále pravidelněji se šíří zvěsti o podivných věcech, které se dějí za hranicemi civilizovaných zemí, a přestože je většina lidí odmítá jako pohádky u krbu a dětské příběhy, občas se dostanou k uším těch, kteří rozpoznají zlověstnou pravdu, již skrývají.

Jsou to neklidní válečníci, zvědaví učenci a poutníci, kteří vždy touží hledat, co bylo ztraceno, nebo zkoumat, co bylo zapomenuto. Obyčejní lidé jim říkají dobrodruzi, a když zvítězí, oslavují je jako hrdiny. Pokud však selžou, nikdo si na jejich jména ani nevzpomene.

Jeden prsten je hra na hrdiny na motivy Hobita a Pána prstenů, dvou výjimečných beletristických děl milovaného spisovatele a uznávaného akademika Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Těmito knihami Tolkien představil čtenářům svůj největší výtvor, svět Středozemě, mýtickou zemi z dávné minulosti. S knihou Jeden prsten můžete prozkoumat Středozem - budete cestovat a hledat stopy o návratu Stínu a budete mít možnost podílet se na boji proti Nepříteli...

Image without description

Nyní ve svém druhém vydání přichází hra s aktualizovanými a přepracovanými pravidly, novým dechberoucím vizuálem a zaměřením na zemi Eriador - osamělé kraje na západ od Mlžných hor. Hra nabízí:

  • Pravidla pro cestování napříč zemí, střetávání se s děsivými nepřáteli a setkávání s osobnostmi Středozemě.
  • Důkladné rady pro vypravěče, jak oživit Středozem, včetně pravidel pro magické poklady, Stín a Oko Mordoru.
  • Podrobné informace o šesti Patronech - osobách sponzorujících dobrodružství Hráčů-hrdinů - včetně Bilba Pytlíka a Gandalfa Šedého.
  • Bestiář obsahující celou řadu protivníků, od podlých skřetích vojáků a lupičů na cestách až po nestvůrné jeskynní trolly.
  • Pravidla pro tvorbu vlastních Bezejmenných věcí - neznámých bytostí z temných koutů světa.
  • Kompletní dobrodružství s dodatečnou podporou pro nové vypravěče v podobě výukových rad v celém textu.

Ke stažení