Gornatův hvozd

Gabor Lux

Jižné od kouřem začazených stěn města Mur se mezi dvěma horskými hřebeny táhne nezkrocený hvozd. Jeho jmenovec, nesmrtelný netvor zvaný Gornat, nebyl spatřen, co lidská paměť sahá, i bez toho však les skrývá mnohá nebezpečenství. V končinách rozdělených řekami a pohořími se prohánějí loupežníci a lidožravé nestvůry, nacházejí se tu opuštěné letohrádky i záhadné rozvaliny. Měšťani vyrážejí do hvozdu jen vzácně, ovšem v posledních dnech vyjádřili tři hodnostáři zájem o sponzorování strastiplné, leč lukrativní výpravy. Stát se sluhy tří pánů může být na jedno dobrodružství příliš, nicméně vynalézaví dobrodruzi, kterým bude přát štěstí, by se z Gornatovu hvozdu mohli… vrátit (bohatí)!

Gornatův hvozd je dobrodružství pro postavy na 3. až 5. úrovni v Old-School Essentials. Dobrodruzi se vypravují do záhadného hvozdu plného pozůstatků po dávných civilizacích, podivných obyvatel a přírodních divů.

Modul inspirovaný klasickým gamebookem V bažinách škorpiónů ukazuje, jak může být strukturované dobrodružství v divočině. Volí k tomu strukturu „pointcrawlu“ – více než 40 přírodních lokací pospojovaných cestami, pěšinami nebo vodními toky. Některé z nich se navíc otevírají do dalších sub-lokací, několika minidungeonů a jednoho většího dobrodružného místa (vila se zhruba 30 popsanými místy).

  • Dobrodružství v divočině ve formě „pointcrawlu“ se 43 lokacemi.
  • Jedno větší dobrodružné místo se 29 lokacemi.
  • Pět dalších minidungeonů.
  • 8 nových kouzel a 4 nové kouzelné předměty pro OSE, adaptované z AD&D.

Ke stažení

  • mapy (pro hraní online či k vytištění, 20,9 MB)

Gornatův hvozd je excelentní příklad toho, jak může vypadat oldschoolové sandboxové dobrodružství v divočině. Je plný nápadů, charakteru, nezapomenutelných situací i herně zajímavých výzev. (Zpátky do dungeonu)


Detaily vydání

Žánr:RPG, fantasy
Autor:Gabor Lux
Vazba:sponkovaná
Překlad:Jiří „Markus“ Petrů
Redakce:Petr „Pan Bača“ Libosvár
Ilustrace:Denis McCarthy, Stefan Poag, Jerry Boucher a zesnulí viktoriáni
Počet stran:36
Rok:2023
ISBN:978-80-88501-24-4
Cena:199 Kč
Web:https://www.mytago.cz/ose

Nepřehlédněte