Karbonové město: Sanguis Carbo

Roman „BeeSee“ Bílek, Eva „Ronne“ Lassler, Šárka Gongolová, Eva Juřenová

Karbonové město: Sanguis Carbo je soubor povídek ostravských autorů fantastiky, kteří umístili děj svých příběhů do rodného města, ovšem vytvořili si pro něj specifická prostředí alternativních realit. V knize naleznete několik samostatných příběhů sjednocených společným závěrem, v němž se hrdinové jednotlivých povídek musejí vypořádat s nástrahami nadřazené reality.

U zrodu projektu stála myšlenka, že Ostrava může mít mnoho podob. Je to místo s bohatou historií a její reálie samy o sobě vybízejí k experimentování. Autoři se snaží svým osobitým způsobem poukázat nejen na příslušnost k Ostravě, ale také na její kulturní a sociální rozmanitost. V určitém ohledu tak vzniká originální projekt, který dává prostor pro rozvíjení ústřední myšlenky i v budoucnu. Fantazie autorů totiž může být stejně pestrá, jako město samotné.

Čtenář se tak stává svědkem netradičních výletů do světů ostravských legend, doby temného industriálního rozkvětu, dynamického zrodu společenských vrstev či palčivých problémů pramenících v současnosti. I přes množství fiktivních postav a různorodých událostí, je v příbezích takřka hmatatelný dotyk historického odkazu, který Ostravu definoval v minulosti i přítomnosti.


Detaily vydání

Žánr:steampunk, fantasy, scifi
Autor:Roman „BeeSee“ Bílek, Eva „Ronne“ Lassler, Šárka Gongolová, Eva Juřenová
Formát:160 x 110 mm
Vazba:brožovaná
Korektury:Mgr. Marek Žižlavský, Ing. Hana Ineman, Tomáš Dostál, Barbora Myšáková, Pavlína Stůjová, Petr Adámek
Obálka:MgA. Monika Mlčáková
Počet stran:504
Rok:2021
ISBN:978-80-87761-69-4
Cena:499 Kč

Nepřehlédněte