Ve stínu Božského města

István Boldog-Bernád

Bohatství Muru vyrostlo na slzné soli. Dnes sem kvůli tomuto léčivému elixíru cestují kupci i ze vzdálených koutů světa. Ve městě se nacházejí dvě zřídla slzné soli, přičemž každé je v držení jiného ze dvou znesvářených rodů Falconiů a Capullů. Neuplyne měsíc, kdy by intrikám a dýkám ve stínech nepodlehla nová oběť, a když nedávno zmizela mladá manželka Ercola Falconiho, přerostl rozkol mezi mezi oběma rodinami v bezmála otevřenou válku. Čas se nachyluje a jedině skupina odvážných cizinců dokáže spory vyřešit a odhalit skutečného pachatele… pod bedlivým dohledem Božského města.

Ve stínu božského města je čtyřicetistránkový modul pro postavy na 3. až 4. úrovni, plný městských intrik, záludné akce i prolézání dungeonů. Odehrává se ve městě laděném do shakespearovské renesance, které je svými obyvateli uctíváno jako božstvo. Modul obsahuje popis města (12 lokací, frakce, náhodná setkání) a tří menších dungeonů ve sklepeních pod městem (každý čítá necelých 20 lokací). Dobrodruzi se zapletou do intrik mezi městskými rody – musejí odhalit, kdo unesl dceru důležitého měšťana a kdo vypálil městskou knihovnu, než věci naberou směr ke katastrofě.

Sešit obsahuje i druhé, menší dobrodružství Údolí lebky, odehrávající se ve ztraceném údolí, které šílenému císařovi sloužilo jako aréna. Jde o pointcrawl s deseti popsanými lokacemi a jedním minidungeonem.

Ke stažení


Detaily vydání

Žánr:RPG, fantasy
Autor:István Boldog-Bernád
Vazba:sponkovaná
Překlad:Jiří „Markus“ Petrů
Korektury:Petr „Pan Bača“ Libosvár, Radim „Shadowww“ Havlíček
Ilustrace:Denis McCarthy, Stefan Poag, Gábor Lux a zesnulí viktoriáni
Počet stran:40
Rok:2024
ISBN:978-80-88501-50-3
Cena:199 Kč
Web:https://www.mytago.cz/ose

Nepřehlédněte