Lone Wolf – hra na hrdiny

Lone Wolf – hra na hrdiny

V severské říši Sommerlund je již po mnoho staletí tradicí, že rodiče posílají své nejnadanější děti do kláštera Kai, aby se tam naučily dovednostem a disciplínám svých vznešených předků.
Rytíři Kai jsou mistry svého umění a děti svěřené jim do péče je milují a ctí přes všechny těžkosti výcviku. Jednoho dne, až si osvojí všechny dovednosti řádu Kai, se totiž vrátí domů dost silné na těle i duši, aby pomohly ochránit sebe i své blízké před neustálou hrozbou války s Temnými pány z Helgedadu.

Připojte se k rytířům řádu Kai v jejich hrdinském boji proti silám temnoty!

Lone Wolf – dobrodružná hra na hrdiny na motivy slavné série fantasy gamebooků Joe Devera. Těšit se můžete na epické questy a vzrušující boje ve světě plném nebezpečí a dobrodružství.

Prozkoumejte divotvorný svět Magnamundu, úrodný Sommerlund, vyprahlé pouště Vassagonie, páchnoucí hlubiny močálu Danarg či pustiny plné lapků v Temných zemích. Svět klasické fantasy a dobrodružství na vás čeká!

Lone Wolf – Hra na hrdiny

Tato hra vás promění v rytíře Kai, statečné a vznešené válečné mnichy, kteří se po přísaze ochránit Sommerlundské království před Temnými pány a jimi zplozeným zlem vydávají na dobrodružství napříč světem Magnamundu. V temných kobkách bojují s giaky, ve vzdálených horských průsmycích se utkávají s lítými vlky, brání hrady před nájezdy gourgazů a prozkoumávají fantastické nové země.

Během svých dobrodružství budete čelit strašlivým nepřátelům, odhalovat ďábelské intriky, společně se snažit překazit Temným pánům jejich podlé plány a vyjít z toho všeho jako vítězové.

 • Co budete ke hře potřebovat? Téměř vše potřebné naleznete v základní krabici s hrou. Navíc si připravte tužku a gumu, papír na případné poznámky a něco k jídlu a k pití. Na rozdíl od gamebooků o Lone Wolfovi je tato hra navržena pro vypravěče a jednoho až šest hráčů, nemůžeš ji tudíž hrát sám.

 • V čem hra spočívá? Každý hráč bude představovat jednu postavu, přičemž máte možnost buďto využít předpřipravené postavy rytířů Kai obsažené v základní sadě, nebo si vytvořit své vlastní. Na začátku hry vám vypravěč představí poslání či záhadu, kterou budete mít za úkol rozluštit, a pak už bude vše jen na vás. Budete rozhodovat o tom, co vaše postavy udělají nebo řeknou, popisovat jejich hrdinské činy a směřovat k vítěznému konci. Jeden z vás na sebe bude muset vzít zvláštní roli vypravěče.

 • Jaká je úloha vypravěče? Hra na hrdiny je ve své podstatě interaktivní příběh. Vypravěč zná jeho základní zápletku, provází jím ostatní hráče a bere na sebe roli všech ostatních postav (dobrých i zlých), se kterými se rytíři Kai setkají. Popisuje také prostředí, akce a události a jako rozhodčí zajišťuje férový a zábavný průběh hry a pomáhá hráčům s uchopením pravidel. Role vypravěče je velice důležitá a zároveň zábavná, neboť ten, kdo ji na sebe bere, zná všechny detaily příběhu a vdechuje život celému světu Magnamundu. Než se pustíte do hry, rozhodněte se, kdo z vás na sebe tuto jedinečnou roli vezme.

 • Jak začít? Ve hře na hrdiny Lone Wolf naleznete knihu Legendy řádu Kai, s jejíž pomocí můžete začít ihned hrát. Je určena vypravěči, který si ji pročte ještě před začátkem hry a během hry bude určité pasáže číst nahlas hráčům. Její text vám podrobně vysvětlí, co a kdy máte udělat, a postupně vás naučí základní pravidla.
  Zatímco se bude vypravěč seznamovat s Legendami řádu Kai, měli by si ostatní hráči prohlédnout předpřipravené Průvodní listiny a vybrat si své postavy.
  Až dohrajete své první dobrodružství, můžete se podívat na zbylé dvě knihy (Výcvik řádu Kai a Moudrost řádu Kai), které vás seznámí s podrobnějšími pravidly a připraví vás na to, abyste mohli sami hrát, kdykoli budete chtít. Zanedlouho bude váš vypravěč schopen vytvářet vlastní příběhy a dobrodružství.

Obsah krabice

 • Výcvik řádu Kai: V knize Výcvik řádu Kai se dozvíš vše, co potřebuješ vědět o rytířích Kai, od popisu jednotlivých disciplín až po způsob vyřešení hodu na ověření. Tato kniha tě rovněž provede celým úžasným světem Magnamundu a představí ti řád Kai a jeho poslání. Jelikož obsahuje i mnoho praktických rad, je tím nejlepším výchozím bodem pro všechny hráče.

 • Legendy řádu Kai: Příručka Legendy řádu Kai obsahuje dvě kompletní vzorová dobrodružství pro hru na hrdiny Lone Wolf. První z nich slouží jako úvodní dobrodružství, na němž se naučíte základní principy hraní, zatímco ve druhém se již seznámíte i s rozšiřujícími pravidly. Najdete zde rovněž rady pro tvorbu a vedení vlastních dobrodružství.

 • Moudrost řádu Kai: V příručce Moudrost řádu Kai naleznete veškerá pravidla potřebná ke hraní hry na hrdiny Lone Wolf, včetně průvodce světem Magnamundu, bestiáře spojenců a nepřátel, podrobné ukázky boje a užitečných rad pro hráče i vypravěče. Po odehrání prvního dobrodružství (Ztracené karavany) by si ji měl přečíst především vypravěč, nicméně jde o vhodnou četbu i pro všechny ostatní hráče.

 • 6 rytířů Kai připravených ke hře: Přiložené Průvodní listiny obsahují předpřipravené postavy rytířů Kai, které vám umožní začít ihned hrát. Na každé listině najdete kromě obrázku dané postavy také s ní související potřebná čísla a pravidla. Zadní strana představuje rozšířenou verzi téže postavy, vhodnou pro hráče, kteří se již dobře obeznámili s pravidly.

 • Prázdné Průvodní listiny můžete použít pro tvorbu svých vlastních rytířů Kai. Budou se vám hodit, až odehrajete prvních pár dobrodružství s předpřipravenými postavami a budete se chtít posunout dál.

 • Žetony a značky: Na vnitřních stranách obou dílů krabice jsou vytištěny tabulky s čísly 0-9, které můžete během hry používat k určování náhodných čísel. Sada obsahuje šest žetonů postav (jeden pro každého hráče), z nichž každý na jedné straně nese portrét dané postavy a na druhé straně její znak. Kdykoli si hráč potřebuje určit náhodné číslo, vhodí svůj žeton do víka krabice. Číslo, na kterém žeton přistane, bude jeho náhodným číslem.
  V krabici jsou také žetony vypravěče, kterých je rovněž šest, každý s jiným znakem. Slouží ke stejnému účelu jako žetony postav, jen s tím rozdílem, že tyto používá vypravěč. Dále jsou v balení žetony osudu: Jedna strana tohoto žetonu zobrazuje vznešeného boha Kai, zatímco na druhé je vyobrazen Naar, bůh zla. Kdykoli budete potřebovat ověřit své Štěstí, jednoduše vyhodíte jeden z těchto žetonů do vzduchu. Ukáže-li se tvář boha Kai, štěstí bude na vaši straně.

 • Podklady a referenční listy: Výsledková tabulka se vám bude hodit vždy, když budete potřebovat vyřešit bojovou výměnu. Před jejím použitím odečti protivníkovu hodnotu UMĚNÍ BOJE od hodnoty UMĚNÍ BOJE svého rytíře a výsledek si poznamenej. Poté si urči náhodné číslo a ve výsledkové tabulce vyhledej průsečík těchto dvou čísel. Výsledek určí počet bodů KONDICE, které ty a tvůj protivník ztratíte.
  V Přehledu vybavení naleznete ceny a podrobný popis téměř všech předmětů, které si vaši rytíři budou během hry moci koupit.

 • Mapa Sommerlundu: Každý rytíř Kai má u sebe mapu své rodné sommerlundské země, díky níž vždy ví, kde se během dobrodružství nachází.


Za Sommerlund a za Kai!

Web: magnamund.cz