Image without description

Nejsi žádný hrdina. Jsi dobrodruh: plenitel, chmaták, zabiják bezvěrců, málomluvný černokněžník. Hledáš peníze a slávu a dobýváš je mečem a kouzlem. Jsou zbrocené špínou a krví slabochů, zloduchů, démonů a pokořených nepřátel. Hluboko pod zemí leží poklady a čekají na tebe…

Vraťte se do starých dobrých dob brakové fantastiky a zažijte dobrodružství, za jaká by se nestyděla ani sedmdesátá léta!

Dungeon Crawl Classics (zkráceně DCC) je klasická dobrodružná fantasy hra pojatá neklasickým způsobem. Napodobuje způsob hraní i mnohé motivy, jaké znáte z her jako Dungeons & Dragons, ale jde na to jinak. Vrací se do 70. let, kdy RPG hry vznikaly, a klade si otázku, jak by se asi mohly vyvíjet, kdyby se místo wargamingu a čím dál podrobnější simulace soustředily spíš na napodobování klasických dobrodružných povídek v žánru meče a magie (sword & sorcery). Výsledkem jsou svižná, příjemně volná pravidla jako dělaná pro zběsilou akci. Válečníci vládnoucí mocnými skutky! Kouzelníci snažící se s pomocí nadpřirozených patronů ovládnout nevyzpytatelné magické síly! A půlčíci, kteří přinášejí štěstí!

Image without description

Začněte s rychlým startem

Pravidla pro rychlý start vás seznámí se základy DCC. Pomůžou vám vytvořit si postavy vesnických balíků na 0. úrovni, které protáhnete prvním smrtícím dobrodružstvím, abyste zjistili, kteří z nich zaklepou bačkorama a kteří jsou hodni toho, abyste za ně hráli dál.

Potom si vyberete jedno ze sedmi dostupných povolání (klerik, kouzelník, válečník, zloděj, elf, půlčík, trpaslík) a vyzkoušíte si ikonické schopnosti DCC – každé povolání se hraje jinak! Zjednodušená pravidla vám vystačí na první úroveň i začátek druhé. 48stránkový sešit obsahuje i dvě připravená dobrodružství. Portál pod hvězdami je klasické „síto“ pro hordu nýmandů na nulté úrovni, zatímco Legenda stříbrné lebky je menší dungeon na pustém ostrově pro regulérní dobrodruhy.

stáhni zdarma

Herní pomůcky

Interaktivní deníky postav:

Komunita

A co dál?

Pro DCC vychází početná řada dobrodružství (viz např. přehled v databázi RPG). Už teď chystáme překlady několika z nich, která si budete moct zahrát s pravidly pro rychlý start.

A pak… jestli nám zachováte přízeň… jednoho dne… možná… plná 500stránková pravidla DCC.