Lone Wolf - legenda se vrací

Nové vydání gamebooků o Lone Wolfovi!

"Jsi Lone Wolf. Klášter, ve kterém jsi se učil dovednostem rytířů řádu Kai, byl zničen drtivým útokem Temných pánů. Ty jediný jsi přežil. Přísahal jsi pomstu, ze všeho nejdříve však musíš vyrazit do Holmgardu a varovat krále před hrozbou války. Služebníci Temných pánů tě však neúnavně pronásledují a každé otočení stránky znamená nové nebezpečí. Pečlivě si vyber své schopnosti a zbraně - budou ti pomáhat na nejděsivější a zároveň nejfantastičtější výpravě tvého života."

right


OBJEDNAT KNIHY


Dobrodružství Lone Wolfa představují unikátní interaktivní sérii, v níž se každý čtenář stává hrdinou a sám rozhoduje o průběhu napínavého příběhu. Nakladatelství Mytago připravuje vydání všech dílů této legendární gamebookové série a to v novém rozšířeném vydání!

V novém vydání díle se můžete těšit na:

  • revize starších vydání
  • nové stylové ilustrace
  • nový kvalitní překlad
  • novou mapu
  • bonusová dobrodružství!

Co je to gamebook?

Gamebook je kniha s větvenou strukturou -- je rozčleněna na jednotlivé scény, které jsou číslovány. Každá ze scén má několik východisek a čtenář se na základě jednoduchých pravidel může rozhodovat, jak bude děj dále pokračovat. Různé druhy gamebooků mají vlastní pravidla např. pro boj, magii, náhodný prvek či přesouvání se z jedné sekce do druhé a často vyžadují, aby si čtenář vedl inventář nalezených předmětů. Gamebook je tedy vlastně kniha, o jejímž ději rozhoduje sám čtenář, neboť se ocitá v roli hlavního hrdiny.

Soubor osmadvaceti knih Joe Devera vyprávějící osudy Lone Wolfa, posledního přeživšího rytíře řádu Kai patří k nejznámějším gamebookům vůbec. Série vychází od roku 1984 (u nás od roku 1992), byla přeložena do třiceti jazyků a celkově se ji prodalo přibližně devět miliónů výtisků. Deverova série gamebooků byla první svého druhu, neboť využila prvek seriálovosti -- objevuje se zde jeden hlavní hrdina, který se postupně rozvíjí.

Joe Dever

Joe Dever - tvůrce bestsellerů, dobrodružných knížek o Lone Wolfovi a spoluautor Legend o Lone Wolfovi, je unikátním talentovaným anglickým umělcem. Podařilo se mu dosáhnout celosvětového uznání hned ve třech směrech -- jako oceňovaný spisovatel, chválený hudebník/skladatel a také jako herní designér, který se specializuje zvláště na RPG.

Joe se narodil v roce 1956 ve Woodford Bridge v Essexu v Anglii. Po promoci v roce 1974, kdy opustil bezpečí vysoké školy, se vrhl rovnýma nohama do neznámého světa a netrvalo dlouho a stal se z něj profesionální hudebník v Pye Studios v Londýně. V hudebním průmyslu pracoval po několik let, zčásti v Evropě a zčásti ve Spojených státech, nejdříve jako hudebník, později zastával funkci nahrávacího inženýra u Virgin Records.

Během své práce v Los Angeles v roce 1977 objevil, tehdy ještě málo známou, hru „Dungeons & Dragons„. Ačkoliv hra samotná byla ještě v plínkách, již tehdy si Joe uvědomil, jaký obrovský potenciál se skrývá v hrách tohoto typu a začal s vytvářením jeho vlastních her na hrdiny, které se již točily okolo společných dějových linií. Tyto první hry brzy vytvořily základ fantasy světa, nazvaného Magnamund, který během pár let vykrystalizoval ve svět, kde se měly začít odehrávat dobrodružné knížky s hlavním hrdinou Lone Wolfem.

O pět let později, v roce 1982, vyhrál Joe světové klání v Advanced Dungeons & Dragons v Baltimoru, kde se sešlo přes 16 tisíc lidí na shromáždění jménem ‚Origins' -- tehdy největší takové události v celém herním průmyslu v USA Joe tam byl jediným soutěžícím z Velké Británie, což by pro něj mohla být nevýhoda, ale výsledek turnaje přesvědčil všechny o opaku. Inspirován a odhodlán svým úspěchem na Origins se Joe rozhodl, že natrvalo skončí s hudbou a věnuje veškerý svůj čas psaní a navrhování her. Po krátkém působení ve společnosti Games Workshop (v Londýně) v roce 1983 napsal Útok ze tmy (Flight from the dark) -- první interaktivní gamebook s hlavním hrdinou Lone Wolfem. Jeho rukopis hned vyvolal nebývalý zájem hned tří hlavních vydavatelství v Londýně, které všechny chtěly získat pro vydávání téhle knihy celosvětová práva. Joe přijal nabídku vydavatelství od společnosti Hutichinson's (která se později přejmenovala na Century Hutchinson Ltd; nyní je známá jako Random House UK) a Útok ze tmy mohl vyjít. To bylo v roce 1984.

První knihy se prodalo více než 100.000 kopií jen během prvního měsíce po vydání a hned poté byly práva koupeny 12 společnostmi ze zahraničí (včetně Spojených států, Francie, Německa, Japonska, Itálie a Švédska). Úspěch první joeovy knihy položil základ pro budoucí sérii Lone Wolfa, které se nyní prodalo již přes 10 miliónů výtisků na celém světě.

Zdroj: lonewolf.wz.cz

Image

Gamebooky o Lone Wolfovi

ČESKÝ NÁZEV ANGLICKÝ NÁZEV
Kai
1 Útok ze tmy Flight from the Dark
2 Oheň na vodě Fire on the Water
3 Kaltské jeskyně The Caverns of Kalte
4 Rokle zkázy The Chasm of Doom
5 Stín na písku Shadow on the Sand
Magnakai
6 Království děsu The Kingdoms of Terror
7 Hrad smrti Castle Death
8 Džungle hrůzy The Jungle of Horrors
9 Kotel strachu The Cauldron of Fear
10 Torgarské kobky The Dungeons of Torgar
11 Zajatci času The Prisoners of Time
12 Páni temnot The Masters of Darkness
Grand Master
13 Prokletí z Ruelu The Plague Lords of Ruel
14 Zajatec Kaagu The Captives of Kaag
15 Křížová výprava The Darke Crusade
16 The Legacy of Vashna
17 The Deathlord of Ixia
18 Dawn of the Dragons
19 Wolf's Bane
20 The Curse of Naar
New Order
20 Voyage of the Moonstone
22 The Buccaneers of Shadaki
23 Mydnight's Hero
24 Rune War
25 Trail of the Wolf
26 The Fall of Blood Mountain
27 Vampirium
28 The Hunger of Sejanoz
29 The Storms of Chai
30 Dead in the Deep

Bonusy ke stažení

Útok ze tmy

Průvodní listina (pdf)
Errata

Oheň na vodě

Průvodní listina (pdf)

Kaltské jeskyně

Průvodní listina (pdf)

Rokle zkázy

Průvodní listina (pdf)
mapa Maakenských dolů (jpg, 3,2 MB)

Stín na písku

Průvodní listina (pdf)
mapa odpadní stoky v Barakeeshe (jpg, 1,9 MB)

Království děsu

Průvodní listina 1 (pdf, 2,5 MB)
Průvodní listina 2 (pdf, 2,3 MB)

Hrad smrti

Průvodní listina (pdf)

Džungle hrůzy

Průvodní listina (pdf)

Kotel strachu

Průvodní listina (pdf, 214 vB)

Torgarské kobky

Průvodní listina (pdf)

Zajatci času

Průvodní listina (pdf)

Páni temnot

Průvodní listina (pdf)

Prokletí z Ruelu

Průvodní listina (pdf)

Zajatec Kaagu

Průvodní listina (pdf)

Odkazy

Přidejte se k nám na facebooku!
Mapy Magnamundu
Anglická Wikipedie
Informace na Gamebooks.org
Project AON
Velké množství informací ze světa Lone Wolfa
Nakladatelství Mytago